Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń

im. F. Chopina

74 DSH na Rajdzie Odkrywców

Data dodania: 17.07.2017. Autor:

74 Drużyna Starszoharcerska Odkrywców „Spartanie” im. Mikołaja z Ryńska od kilku lat działa przy Publicznym Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Nowej Wsi w gminie Ciechocin. Drużyną kieruje nauczyciel historii, instruktor ZHP – podharcmistrz Bogusław Bogucki. Co roku, na początku wakacji drużyna uczestniczy w ogólnopolskich rajdach harcerskich. Kilka lat z rzędu rywalizowała już w Rajdzie Grunwaldzkim. W tym roku skauci wybrali się na Rajd Odkrywców, który odbywał się w Kotlinie Kłodzkiej. Na południe Polski pojechało 25 harcerzy wraz z opiekunami.

Harcerze wędrowali po górach. Zdobyli szczyt – Śnieżnik, poznali szlaki po czeskiej stronie granicy. Każdego dnia mieli do pokonania średnio około 20 kilometrów. Nocowali w Bystrzycy Kłodzkiej, Stroniu Śląski i Złotym Stoku. Wyjazd harcerzy wsparła szkoła oraz Komenda Hufca ZHP w Golubiu-Dobrzyniu.

dav

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>