Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń

im. F. Chopina

Nasi na szczycie PRO

Data dodania: 14.03.2017. Autor:

W dniach 3 – 5 marca 2017 r. w Warszawie odbył się Szczyt PRO, czyli ogólnopolski zlot przedstawicieli Drużyn Odkrywców. Programowy Ruch Odkrywców to realizacja najnowszego ruchu programowo – metodycznego założonego przez ZHP, czyli inicjatywy, która ma zachęcać młodzież do odkrywania i eksplorowania śladów przeszłości w najbliższym regionie. Drużyny Odkrywców to grupa kilkudziesięciu drużyn harcerskich z całej Polski, które zdołały w ciągu roku zrealizować zadania Ruchu – opracować i opublikować szereg ciekawostek historycznych, nieznanych faktów i informacji dotyczących sławnych ludzi, obiektów architektonicznych itp. Kulminacją działalności Ruchu PRO jest Rajd Odkrywców, który odbywa się co roku w lipcu.

W chorągwi kujawsko – pomorskiej tytuł Drużyny Odkrywców zdobyły tylko trzy jednostki harcerskie, m.in. 74 DSH „Spartanie” im. Mikołaja z Ryńska z hufca ZHP Golub – Dobrzyń, która w rankingu ogólnopolskim zajęła piąte miejsce w kraju. Przedstawiciele drużyny: phm Bogusław Bogucki i druh Mateusz Konczalski pojechali w marcu na Szczyt PRO do Warszawy, aby uczestniczyć w warsztatach, które pomogą w realizacji następnych zadań i przygotują drużynę do kolejnego rajdu, który w 2017 r. odbędzie się w Kotlinie Kłodzkiej. Zajęcia były bardzo ciekawe, odbywały się nie tylko w salach, ale również w Muzeum Żydów Polskich „Polin”, a także w Centrum Kultury Muzułmańskiej. Poruszały kwestie wielokulturowości Polski, jej tradycji tolerancji i szacunku do przeszłości. Jako znak wyróżniający, każda Drużyna Odkrywców otrzymała prawo noszenia specjalnych chust i pierścieni.

DSC_0705 FB_IMG_1488629594864

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>