Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń

im. F. Chopina

Obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego

Data dodania: 04.02.2013. Autor:

Obchody Powstania StyczniowegoHarcerze i instruktorzy z naszego hufca wzieli udział w obchodach rocznycy powstania styczniowego. Hufiec Golub-Dobrzyń wystawił reprezentacje swoich skautów podczas uroczystej mszy świętej, któa odbyła się w pafarii dobrzyńskiej w kościele pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu.

W ramach uroczystości odbył się także przemarsz służb mundurowych w którym harcerze wzieli udział. Następnie miało miejsce odsłonięcie oraz poświęcenie pomnika upamiętniającego poległych powstańców walczących w rejonie Golubia-Dobrzynia. Harcerze wspólnie z żołnierzami pełnili honorowe warty przy pomniku a harcerki rozdowały pamiątkowe znaczki upamiętniające wydarzenie.

Na oficjalnej stronie Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej został wspomniany jeden z druhów z naszego hufca, który wziął udział Powiatowym Konkursie Historycznym.

Ponadto jeden z druhów – Karol Grąbczewski (44 GDDH) wziął udział w Powiatowym Konkursie Historycznym. Druh Karol wygrał go i zdobył główną nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>