Rajd „Jerzy 007″

Data dodania: 29.05.2017. Autor:

Rajd poświęcony patronowi harcerzy – Św. Jerzemu zorganizowali wędrownicy ze 113 Golubsko-Dobrzyńskiej Drużyn Harcerskiej „Bractwo Zwinnej Jaszczurki”.

rajd jerzy harcerze (2)

W tym roku uczestnicy wcielili się w piratów i musieli rozwiązać zagadkę zaginięcia statku Święty Jerzy oraz jego załogi. Przez całą trasę harcerze zbierali fragmenty dziennika pokładowego, prowadzonego przez kapitana statku i spotykali na trasie różne postaci, dla których musieli wykonać różne zadania, by otrzymać w zamian wskazówki. Trasa rajdu biegła wzdłuż lewego brzegu Drwęcy. Rozpoczynała się w Golubiu-Dobrzyniu, a kończyła przy moście w Konstancjewie.

Najwięcej punktów zdobyła 27 GDDH „Zdobywcy Szlaków” im. Jana Pawła II, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło 113 GDDH, a trzecie 18 GDDH „Burza” im. Jana Bytnara „Rudego”.