Rajd Zielonego Liścia

Rajd Zielonego Liścia

W dniach 15-18 czerwca 2017 r. w bazie obozowej hufca ZHP Nowe Miasto Lubawskie w Gaju k. Łąkorza odbył się Rajd Zielonego Liścia. W imprezie tej wzięło udział ponad stu wędrowników, harcerzy i zuchów z kilku hufców.W rywalizacji uczestniczyli również harcerze z Hufca ZHP Golub-Dobrzyń.

Trasa rajdu rozpoczęła się w Biskupcu, gdzie uczestnicy spędzili pierwszą noc. W piątek czekała na nich dziesięciokilometrowa trasa, na której musieli wykazać się wiedzą harcerską, zręcznością, a nawet umiejętnością rzucania nożem i strzelania z łuku. Po przybyciu do bazy obozowej w Gaju ostatnim zadaniem było rozbicie namiotu dla dziesięciu osób. W nocy rozegrała się kolejna trasa, zadaniem było odnalezienie w lesie poszkodowanych osób i udzielenie im pierwszej pomocy. Ostatnią konkurencją było zainscenizowanie prezentacji patrolu w klimacie tematycznym rajdu, którym był świat przyszłości. W Rajdzie Zielonego Liścia wzięły udział dwa patrole z hufca Golub-Dobrzyń: z 44 GDDH oraz 74 Drużyny Odkrywców Spartanie im. Mikołaja z Ryńska. Patrol Spartanie pod dowództwem phm. Bogusława Boguckiego zajął w klasyfikacji końcowej drugie miejsce.

harcerskie biwaki (8)

Ostatnie posty