Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń

im. F. Chopina

Rajd Zielonego Liścia

Data dodania: 26.06.2017. Autor:

W dniach 15-18 czerwca 2017 r. w bazie obozowej hufca ZHP Nowe Miasto Lubawskie w Gaju k. Łąkorza odbył się Rajd Zielonego Liścia. W imprezie tej wzięło udział ponad stu wędrowników, harcerzy i zuchów z kilku hufców.W rywalizacji uczestniczyli również harcerze z Hufca ZHP Golub-Dobrzyń.

Trasa rajdu rozpoczęła się w Biskupcu, gdzie uczestnicy spędzili pierwszą noc. W piątek czekała na nich dziesięciokilometrowa trasa, na której musieli wykazać się wiedzą harcerską, zręcznością, a nawet umiejętnością rzucania nożem i strzelania z łuku. Po przybyciu do bazy obozowej w Gaju ostatnim zadaniem było rozbicie namiotu dla dziesięciu osób. W nocy rozegrała się kolejna trasa, zadaniem było odnalezienie w lesie poszkodowanych osób i udzielenie im pierwszej pomocy. Ostatnią konkurencją było zainscenizowanie prezentacji patrolu w klimacie tematycznym rajdu, którym był świat przyszłości. W Rajdzie Zielonego Liścia wzięły udział dwa patrole z hufca Golub-Dobrzyń: z 44 GDDH oraz 74 Drużyny Odkrywców Spartanie im. Mikołaja z Ryńska. Patrol Spartanie pod dowództwem phm. Bogusława Boguckiego zajął w klasyfikacji końcowej drugie miejsce.

harcerskie biwaki (8)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>