VI Zlot Hufca ZHP Golub-Dobrzyń

Po raz szósty harcerze z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Golubiu-Dobrzyniu zorganizowali zlot niemal wszystkich drużyn z regionu. Miejscem biwakowania była szkoła i boisko w Gałczewie. Zlot był dofinansowany przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Co roku, od sześciu lat, harcerze skupieni w Hufcu ZHP Golub-Dobrzyń organizują zlot. W ten sposób skauci rozpoczynają kolejny rok działań. W zlocie wzięło udział prawie 150 harcerzy z powiatu golubsko-dobrzyńskiego oraz częściowo wąbrzeskiego.

Sobotę harcerze oraz zuchy rywalizowały wykonując szereg zadań sprawnościowych, harcerskich oraz sportowych. Między innymi należało wykazać się umiejętnością posługiwania mapą oraz kompasem, czy też strzelania do celu z pistoletów paintball. Wieczorami skauci śpiewali i bawili się przy wspólnym kręgu.

Na zlocie najlepiej wypadły 16 Drużyna Staroszharcerska „Wilki” im. Szarych Szeregów ze Zbójna, 113 Golubsko-Dobrzyńska Drużyna Harcerska „Bractwo Zwinnej Jaszczurki” oraz Gromada Zuchowa z Wielkich Radowisk. Tegoroczny VI Zlot Hufca został dofinansowany przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

zlot (3)

Ostatnie posty