W tym roku,  postanowiliśmy już po raz czwarty przygotować wspólnie hufcem Szlachetną Paczkę i podarować innym radość na święta.  Nasz wybór padł tym razem na dwójkę starszych seniorów: Panią Teresę oraz Pana Stanisława. Skompletowaliśmy dla nich dwie osobne paczki, a także dołożyliśmy swoją cegiełkę do trzeciej, przekazując wolontariuszom produkty, które udało się zebrać w największej ilości.

Podstawowymi potrzebami, które musieliśmy zapewnić była żywność, środki czystości i komplet pościeli.  Niezmiernie cieszy nas fakt, że udało się zebrać wszystkie pozostałe rzeczy z listy, wśród których było m.in: łóżko, odkurzacz, gofrownica, masażer do stóp, czy wiertarko-wkrętarka. W tym roku przekazaliśmy łącznie aż 48 paczek, bijąc tym samym swój własny rekord z poprzednich lat, Za koordynację zbiórki odpowiadały: phm. Weronika Żółtowska, druhna Ewa Napolska oraz pwd. Paula Marszałkowska.

Nie poprzestajemy jednak na tym, za rok planujemy podnieść poprzeczkę i obdarować szczęściem jeszcze więcej osób! Dziękujemy z całego serca wszystkim harcerzom i ich rodzinom, instruktorom oraz osobom, które włączyły się z nami wspólnie w akcję.